Na sociální síti si šíří nový hoax, který varuje, že prý téměř každý účet na FB je hacknutý.

Text hoaxu:

„(Pozoruji, že to jede ve velkém… / Je to nějak často)
Lidé, dávejte si pozor !! V současnosti byl hacknutý téměř každý účet na Facebooku. Vaše profilová fotka a vaše jméno budou použity na otevření nového FB účtu, takže se pokusí přesvědčit vaše přátele, aby si vás opět přidali za přítele … a voalà, budou se snažit zničit váš život! Vaši přátelé si budou myslet, že je to váš účet a přijmou žádost o přátelství. Od tohoto momentu si tito piráti mohou psát, co jen chcete vaším jménem !! Dnes vám chci říci, že nový účet neotvírám, proto prosím, nepřijímejte ode mne ani druhé pozvání! Zkopírujte a publikujte tuto zprávu na svou domovskou stránku, aby vaši přátelé dostali upozornění!“

Text obsahuje nepravdivé a nepřesné informace, ale žádné užitečné rady. Je to pouze další zbytečná poplašná zpráva. Zprávu můžeme rozdělit na několik částí:

„V současnosti byl hacknutý téměř každý účet na Facebooku.“ To je naštěstí úplný HOAX! K nabourání a k získání přístupu k vašemu účtu sice může dojít, ale vše zásadně může ovlivnit přímo každý uživatel sám.

Ztížit práci útočníkům může několika způsoby:

  1. Dvoufaktorová autentizace. Toto nastavení nabízí Facebook pro případ, kdy se někdo pokouší přihlásit k vašemu účtu z neznámého zařízení. Tedy z jiného, než ze kterého se běžně přihlašujete. Více informací přímo na Facebooku.
  2. Dávat si pozor na podvodné zprávy a phishingové stránky.
  3. Nezveřejňovat seznamy svých přátel. Pokud útočník nezná vaše přátele, může je těžko oslovit vytvořeným podvodným účtem. Více popsáno opět v nápovědě
  4. Nedovolte, aby vaše příspěvky a fotografie byly viditelné pro každého. Zvažte, jaké fotografie a pro koho zveřejníte. Co jednou svěříte internetu (nejen na Facebooku), může kdokoliv kdykoliv zneužít.

Převzato z webu Hoax.cz.


author