Snad žádné téma v poslední době nevyvolalo v Mariánských Lázních takový poprask, jako “uprchlíci” v objektu staré úšovické školy. Jak se však ukázalo, jde o rumunské pracovníky, kteří jsou zaměstnáni v borské průmyslové zóně. I přesto se na lokalitu zaměří městští policisté.

Příspěvek s fotografiemi osob u objektu bývalé školy na sociálních sítích během tří hodin nasbíral přes 630 sdílení, stovky rozhořčených komentářů a také zásadní obrat.

„V objektu staré úšovické školy současní majitelé ubytovali zahraniční agenturní zaměstnance. Tyto pracovníky najala pracovní agentura Trenkwalder. Dle jejich sdělení osoby pracují v Boru u Tachova, resp. ve firmách v areálu CTParku” informoval starosta Petr Třešňák, který podrobnosti zjišťoval. „Dle sdělení Policie ČR byly osoby prověřeny cizineckou policií a ta žádné „závadové“ osoby nezjistila. Všichni jsou občany EU a Schengenského prostoru,” podotkl.

Na podnět města Mariánské Lázně bylo také prověřeno využití budovy v souladu se stavebním zákonem. Podle stavebního úřadu byla v objektu povolena pouze změna tělocvičny na dílnu a bylo získáno stavební povolení na jeden podkrovní byt. Podle územního plánu lze objekt rekolaudovat na ubytovnu, zažádáno o to však nikdy nebylo. V nejbližší době zde tak proběhne místní šetření ze strany stavebního úřadu.

„Jako starosta města a velitel městské policie jsem požádal strážníky, aby této oblasti věnovali zvýšenou pozornost,“ dodal starosta s tím, že občanům děkuje za rychlé upozornění na situaci. Případné podněty můžete hlásit na telefonním čísle +420 354 922 166.

Objekt školy prodalo město v roce 2011 společnosti Zahradní a parková spol. s r.o., (zastupitelstvo krok schválilo usnesením ZM/229/11, smlouva byla ošetřena zákazem prodeje po dobu 5 let). Ta budovu prodala současnému majiteli Roffe Tomerovi, který bydlí v Izraeli. V Mariánských Lázních jej zastupuje JUDr. Soleh.

Převzato z Facebookových stránek města Mariánské Lázně

Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com