Od nepaměti byly na poutích předváděny kuriózní hříčky přírody či lidé s tělesnými vadami jako trpaslíci, sloní muži a vousaté ženy. Dnes takovou roli úspěšně plní bulvár. 

Na webu tn.nova.cz jsme se mohli nedávno dočíst:

Chlapík v Londýně chytil gigantickou krysu: Tahle bestie váží 11 kg a měří 1,2 metru!

Londýnský plynař našel poblíž dětského hřiště obří krysu! Tvrdí, že i s ocasem měřila asi metr a vážila 11 kilogramů. To jsou podobné údaje jako u čtyřletého dítěte!

46letý Tony Smith našel obrovského hlodavce u dětského hřiště. V londýnském Hackney vyřizoval plynař spolu s kamarádem elektrikářem zakázku, když zpozoroval v křoví monstrum podobné kryse. Bylo už mrtvé, než ho ale odhodili do popelnice, kamaráda s ním vyfotil.

“Než jsme krysu nacpali do odpadkového koše, řekl jsem si, že ji radši vyfotím, aby nám lidé věřili,” uvedl Tony pro britský portál Mirror. I přesto někteří lidé na sociálních sítích, kde se snímek sdílí, o jeho pravosti pochybují.

I přesto Tony trvá na tom, že měřila asi metr a vážila 11 kilo. “Je to největší krysa, kterou jsem kdy viděl. Mám doma kočku a malého teriéra, ale tahle krysa byla větší než oba dohromady,” popsal plynař.

U dětského hřiště našli muži obří krysu Vážila prý přes 10 kilo tn.cz

Což je jen převzatá zpráva, která se objevila již dříve v zahraničních médiích:

Giant Rat Bigger Than A Dog Near Playground

Další výskyty například v Mirror.co.uk, a Standard.co.uk.

Není tedy divu, že příběh o monstru si pro sebe nemohla nechat ani média v Čechách a na Slovensku. Ku cti některých z nich slouží fakt, že se v některých článcích objevil alespoň stín pochybnosti o tom, zda jde či nejde o podvod.

Chlapík v Londýně chytil gigantickou krysu Tahle bestie váží 11 kg a měří 1 2 metru Ahaonline.cz

Dělníci našli u hřiště obří krysu. Měřila metr a vážila přes deset kilo Expres.cz

Toto našli pri detskom ihrisku Nový Čas

Není asi třeba se příliš zabývat otázkou, proč média takové zprávy publikují. Samo za sebe mluví bulvární zaměření těchto konkrétních webů. Ten, jak známo, slovy analytika Milana Šmída “využívá přirozené lidské zvědavosti dozvědět se něco zajímavého o věcech mimořádných, neobvyklých, zneužívá naší slabosti a touhy nahlédnout pod pokličku společensky pikantních příhod.”

A my se podíváme na to, jak se takové fotky vyrábějí

Jde jen o laciný trik s perspektivou. Tedy není to nic jiného, než demonstrace optického jevu při kterém se bližší objekty zdají větší než objekty vzdálené.

Nakonec – přesvěčte se sami, jak je prosté vyrobit takovou fotografii:

Na manipulaci upozornil server hoaxorfact.com nebo theguardian.com.

Líbil se vám tento článek?

Zde se dozvíte, jak nás můžete podpořit.


administrator

Tým manipulatori.cz