Stránka hnutí SPD Praha sdílí další hoax, tentokrát vydává čtyři roky staré fotografie vydává za aktuální. Mají být „důkazem“ údajné islamizace ČR. Teplice jsou ve skutečnosti vyhledávanou turistickou destinací pacientů nejen z arabských zemí. Tedy spíše byly. Zájem v posledních letech klesá, a to jednak kvůli tomu, že pojišťovny v arabských zemích již tolik neproplácejí procedury v Evropě a také kvůli nesnášenlivosti především lidí nepocházejících z Teplic projevující klientele. Místní arabská komunita čítá maximálně 300 lidí. Samotný facebookový příspěvek SPD již nasbíral více 1300 sdílení.

Studentka Eman Ghalebová, která proslula tím, že aktivně snižovala napětí mezi místními a arabskou klientelou, k tomu píše:

SPD- Praha šíří o Teplicích další hoax.
Sdílí 3 roky staré fotky s tím, že jsou z minulého týdne, a už to má přes 900 sdílení.
Štěstí, že tam ještě nemám ban.
1. Sezóna ještě nezačala, arabští hosté přijedou až po Ramadánu.
2. Kytky na fotkách ještě v Šanovském parku nerostou.
3. Už úplně stejné fotky sdílely dezinformační weby v březnu 2016. A já už ty fotky znám nazpaměť

Blíží se volby a SPD stále nepochopila, že v Teplicích jejich lživá rétorika nemá efekt.

Hlavně: SDÍLEJTE NEŽ TO SMAŽOOOOOOU!
?
EDIT: fotky jsou z roku 2015

SPD Praha později příspěvek upravila, a to takto:


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.