Dan Ardo a Hana Hynková na sociální síti Facebook šíří informace o údajném teroristickém útoku v obci Světlík na Českokrumlovsku a Vltavice na Prachaticku. Obě obce leží poblíž vodní nádrže Lipno. Na fotkách je zachycený zničený kontejner na tříděný odpad v obci Světlík. „Ve čtvrtek bouchla bomba v kontejneru nejdříve na Vltavici ,o hodinu později na Světlíku, policie zadržela o hodinu později na Lipně skupinku mladých Syřanů žijících ve Švýcarsku(u třeťího kontejneru)….tak si to jen přijeli hošani zkusit k nám na Lipno,….ale že nikde nic?ticho po pěšině,“ psal ve zprávě plné gramatických chyb Dan Ardo. Zpráva uživatele, který vystupuje pod přezdívkou Dan Ardo byla označena za nepravdivou zprávu a Facebookem odstraněna. Je ovšem možné, že se ještě tato dezinformace někde objeví.

„Profesionální jednotka ze stanice Frymburk zasahovala v obci Světlík, kam vyjela k možnému požáru kontejneru po vhození neznámého výbušného předmětu. Když hasiči přijeli na místo, byl plastový kontejner rozbitý na části, které ležely na ploše přibližně 10 m2. Nic nehořelo. Událost si tak převzala Policie ČR,“ píše profesní zpravodajský web Požáry.cz.

K celé věci se po telefonu vyjádřil starosta obce Světlík Michal Zahorák. „Podle informací, co mám k dispozici, se jednalo o zábavní pyrotechniku z nějaké tržnice. Věc řeší kriminální policie v Českém Krumlově a zatím věc vyšetřuje,“ řekl starosta obce. Podle neověřených informací skutečně za incidentem stojí skupina turistů v pubertálním věku ze Švýcarska, kteří si chtěli pravděpodobně vyzkoušet co takový dělobuch zakoupený na tržnici dokáže. O syrském původu pachatelů není nic známo a věc byla s největší pravděpodobností výtržnictvím a ničením cizí věci, nikoliv terorismem. Policie ČR celou věc šetří a bližší informace poskytne později.

Celý případ budeme nadále sledovat.

Napsal: Jan Cemper
Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.

Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com