Je neuvěřitelné, čemu jsou někteří lidé schopni věřit. Například 17 tisíc sdílení z účtu „Светлана Никулина“ (Světlana Nikulinová) má video s popiskem „Так могут кружить в танце только русские пилоты! !! Молодцы!!!“ Tedy v překladu: „Takto mohou kroužit v tanci jen ruští piloti! Borci!” Mezi sdílejícími jsou i Češi.

Mohou tedy takto tančit ruští piloti? Samozřejmě, že nemohou. Tvůrcem videa je Dominic Mitchell, který se věnuje RC modelům (u nás jsou známé pod nepřesným názvem drony). V tomto případě se však nejedná ani o RC modely, ale jde o animaci, co by mohl nějaký RC model umět. Že se jedná o animaci RC modelů je zřejmé i na sestříhaném videu, do kterého byla vložena ruská hudba. Stačí se podívat na nehybnou přírodu a lidi, na muže na začátku videa, který je větší jak „letouny“. O uříznutém logu „Essential RC“ vlevo nahoře nemluvě. Na záběry, kde Dominic Mitchell předvádí tyto „letouny“, se můžete podívat na tomto videu od času 27:00.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com