Na sociální síti Facebook se objevil příspěvek Jiřího Veselého z ezoterického Centra Serafín. Celý příspěvek je založen proti firmě SpaceX Elona Muska a 5G sítím. Článek je směsicí víceméně faktů, ze kterých však autor dělá chybné závěry a dopouští se několika nepravd.

Autor tvrdí, že „5 G sítě mění morfologickou strukturu buněčné membrány a specificky ovlivňuje draslíkové kanály.“ Jak ukazuje například tato studie, nic takového není prokázáno. SpaceX se také bude snažit, aby clona, kterou vytvoří její satelity byla co nejmenší. Společnosti vysílající satelity mají také za úkol své satelity zničit, pokud by hrozilo riziko střetu například s kosmickou lodí.

Závěrem Jiří Veselý předkládá řadu šílených teorií o elektronických součástkách v mozku nebo čipování lidí.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.