Řetězově do e-mailových schránek je šířeno video, které má zachycovat řádění člověka (údajně migranta) v Brně. Konkrétně na ulici Vídeňská a to mezi Feronou a bývalým Unionem. Tento hoax šíří také dezinformační web Pozitivní svět. Ve videu je zachycen muž, který jede na kole po tramvajové trati. Poté, co na něj řidič tramvaje zazvoní, se muž naštve a začne ničit stěrače tramvaje.

Tato událost se skutečně stala zhruba v polovině září. Nestala se však v Brně ani kdekoliv jinde v České republice, ale na předměstí Paříže.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.