Je opravdu neuvěřitelné, čemu všemu někteří lidé mohou věřit. Tak třeba někteří věří (například Libor Lipa), že v USA prodávají srdce a ledviny z utýraných dětí a z nich vyrábějí drogy (náhražku za Adrenochrom, který se vyrábí oxidací adrenalinu). Vše na základě jedné fotky, na které je napsáno „American Adrenochrome Kid“.

Ne, opravdu v USA neprodávají v igelitu balené lidské maso. Kid totiž v angličtině znamená (kromě jiného) i kůzle. Kid meat je označení pro mladé kozí maso, tedy kůzlečí. Asi tak, jako když v češtině rozlišujeme mezi skopovým a jehněčím.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.