Články o mladíkovi, který ejakuloval do bazénu, následkem čehož otěhotnělo šestnáct dívek, se šíří v různých obměnách nejen na sociálních sítích. 

Přestože je zpráva nesmyslná a v zahraničí už mnohokrát vyvrácená, české weby se nerozpakovaly jí přebrat a šířit dál. Na ukázku vybíráme verzi z bulvárního webu Extra.cz: ( 1600 sdílení na FB )

Stačila jedna party, nadržený mladík, co nevydržel pohled na svoje kamarádky v bikinách, a bazén. Dotyčný totiž ejakuloval do vody. Což mělo za následek, že 16 mladých dívek ve věku 13 – 17 ten večer neplánovaně otěhotnělo. Podivnou zprávu potvrdil Tallahassee Herald. Dokonce se k celé kauze vyjádřil i lékař.

Doktor John Suzukima tvrdí, že mladík může trpět vzácnou poruchou zvanou spermafortis. Což znamená, že je nadmíru plodný a jeho sperma vydrží víc než ejakulát jiných mužů.

Mladík vůbec nevěděl, jaký poprask jeho „nehoda“ v bazénu způsobila. „Jsem strašně ráda, že jsem si na večírek nevzala plavky a do bazénu jsem nevlezla,“ říká jedna z dívek, která se dozvěděla o osudu svých kamarádek.

Aspoň nedopadla jako patnáctiletá dívka, která party organizovala jako oslavu svých narozenin. „Dítě je dárek, který jsem rozhodně nechtěla.“ Prý si navíc všichni myslí, že na oslavě vypukly bouřlivé orgie, což není pravda.

Mladík, který všechno způsobil, akorát stydlivě říká, že je doteď panic a vlastně neví, jak se to stalo. „Někteří lidé mě dokonce zdraví jako celebritu,“ stěžuje si.

No, vzhledem k tomu, že o „spermafortis“ Google mlčí, se můžeme domnívat, že je to všechno výtvor jednoho znuděného pisálka. Ale, kdo ví?

Web Bomba.cz (1100 sdílení na FB ) zprávu vylepšuje o konstatování: „Že je takové oplodnění možné, potvrdil i odborník z místní nemocnice. Spermie mužů s touto poruchou jsou hodně podobné těm, které mají další savci jako delfíni nebo velryby. Mají neuvěřitelnou schopnost přežívat ve vodě, která jim naopak pomáhá. Je to však poměrně nová věc a bude zapotřebí ještě mnoha výzkumů, abychom to byli schopni zcela vysvětlit, sdělil gynekolog regionálním novinám.“

Prask.nova.cz  ( 1800 sdílení na FB ) připojuje i vyjádření lékaře: K šílené “oplodňovací” akci se vyjádřil i lékař John Suzukima z nemocnice Tallahassee Memorial Healthcare Hospital. Podle jeho slov k takové situaci může dojít, pokud jsou spermie muže extrémně aktivní a mají dobrou výdrž. Pak dokážou celkem snadno započít rozmnožovací proces.

První výskyt

Poprvé se tato zpráva objevila 26. 1. 2016 na recesistickém webu worldnewsdailyreport.com. Jenže jak už to ve světě internetu chodí, i sebevětší nesmysl nakonec určitá skupina lidí vezme zcela vážně.
Florida 16 Girls Found Pregnant After Teenager Ejaculates in Pool World News Daily Report

Přebírání bez ověřování

Zprávou bychom se nezabývali, pokud by jí nepřebírala a nešířila i česká média s poměrně velkým zásahem ( Extra.cz, nova.cz ), což je víc než cokoli jiného především smutným příkladem úrovně redakční práce těchto webů.

Článek je samozřejmě nesmyslný a vychází z městské legendy, která se opakuje už roky v různých kulisách.

Jako jeden z možných inspiračních zdrojů můžeme označit případ žaloby podané v roce 2009 Magdalenou Kwiatkowskou proti egyptskému hotelu, v jejímž bazénu měla otěhotnět její třináctiletá dcera. ( Dailymail, TheSun ) Matka žalobu podala z přesvědčení, že s žádným chlapcem doposud nebyla a jediným vysvětlením je tedy voda kontaminovaná spermatem.

A my se podíváme na to, proč není možné tímto způsobem otěhotnět.

Tak především – spermie se nepohybují se po přímce, ani ve stejném směru. Jsou sice vybaveny chemickými receptory, které je přivádějí k vajíčku, to se však děje pouze v jeho bezprostřední blízkosti. Nejedná se o žádná torpéda, která neomylně pronásledují ženy ve vodě.

Spermie jsou také relativně pomalé a maximálně urazí 24 centimetrů za hodinu, ovšem pouze v ideálních podmínkách. V prostředí jiném se velmi snadno poškodí či zahynou v důsledku jiného pH, změn teploty či vystavení chemickým látkám. V chlorované vodě bazénu budou s největší pravděpodobností zničeny do jedné minuty.

Stejně nesmyslná je i diagnóza označovaná jako „spermafortis“. Žádný takový medicínský termín neexistuje a jedná se pouze o umělé spojení latinských slov.

Už jen perličkou je to, že doktor John Suzukima, údajný lékař Tallahassee Memorial Medicare Hospital, neexistuje. Na webu nemocnice není k nalezení a stejně tak nelze nalézt žádného lékaře tohoto jména kdekoli jinde.

Výskyt v českých médiích:

Screenshoty:

Nadmíru plodný mladík ejakuloval do bazénu 16 dívek otěhotnělo eXtra.cz PANIC OTCEM. Mladík vypustil sperma v bazénu plném dívek. Neuvěříte kolik má teď dětí Prásk Stal se otcem bez sexu Mladík vypustil sperma do bazénu a oplodnil 16 puberťaček

 

Jiné zdroje:


administrator

Tým manipulatori.cz