Internetem se šíří video, údajně z Wu-chanu, kde se pravděpodobně začal šířit koronavirus SARS-CoV-2. Skutečně existuje podezření, že nový virový kmen pocházel ze zvířat na trhu.

Jak upozorňuje agentura AFP, nechutné video však nepochází z Wu-chanu, ale z „Langowan EXTREME Marketu v Indonesii. „Langowanský trh“ je tradiční trh v regimentu Minahasa v indonéské provincii Severní Sulawesi v Indonésii, který prodává divoká zvířata ke konzumaci. Kromě divokých zvířat i například psy.

Hoaxové video:

Originální video:

Povšimněte si:


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.