Na FB se objevilo 10. října 2018 video s popiskem “Snímky z prostoru letadla British Airways pořízené kapitánem po čas letu do Saudské Arábie. Takto dokáží Arabové upravit palubu v průběhu letu. Můžeme se těšit na obohacení jejich kulturou, pokud se NĚKDO včas nevzpamatuje.”

https://www.facebook.com/piccola.contessa.3/videos/1166870480145871/

Video ukazuje nepořádek v letadle a znečištěné záchody, záběry jsou skutečně nechutné. Opravdu tedy na podzim 2018 v letadle British Airways došlo při letu do Saudské Arábie k takovému chování Arabů?

Jak asi očekáváte, jde o manipulaci. Podle článku na serveru Arab News jde o záběry z přelomu srpna a září 2016, kdy Airbus A330 letel z Rijádu do Addis Abeba v Etiopii. Pasažéři letadla byli většinou nelegální migranti, kteří byli deportováni ze Saudské Arábie. Takových nelegálních migrantů původem z Etiopie je v bohaté zemi Arabského poloostrova asi půl milionu. Etiopské obyvatelstvo se neřadí mezi arabské národy a nejvíce stoupenců má etiopská pravoslavná církev se asi 43% obyvatel. K islámu v Etiopii se hlásí asi třetina lidí i a následují protestanti s 18%.


wpseo_editor