Ratko Sudecky zveřejnil fotografie, které mají dokazovat fikci, že chemický útok v Doumě, kterého se dopustil režim syrského prezidenta Bashara al-Assada byl zinscenovaný a natočený pro novinářské štáby. Je to součástí ruské propagandy, která tvrdí, že se útok buďto vůbec nestal a nebo za útokem stojí jiné síly bojující v syrské válce.

Ve skutečnosti fotografie, které zveřejnil Sudecký pochází z natáčení filmu Revolution Man. „Film se točí kolem novináře, který nelegálně vstoupí do Sýrie, aby natočil snímky a videa z války v Sýrii. Vše za účelem hledání slávy a mezinárodních cen. Poté, co nedosáhl svého cíle, se uchýlil k pomoci teroristům.“

O tom, že to tak skutečně je svědčí následující důkaz. Fotky, které použil Sudecký jsou stažené ze facebookových stránek filmu Revolution Man Movie a pochází z 24. února letošního roku. Tudíž jsou starší, jak barbarský útok chemickými zbraněmi.

Tento HOAX přinesla jako první ruská státní televize.DaZNTcJWkAADRzq

 Napsal: Jan Cemper.
Zdroj vyvrácení. Na HOAX nás upozornila stránka Dezinformácie Hoaxy Propaganda.

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.