Radim Fiala z hnutí SPD naletěl falešnému profilu, který se vydával za teplického radního. Uživatel, který použil Feriho fotku, napsal, že by radši v Česku islamisty než voliče Miloše Zemana. Fiala příspěvek nasdílel s komentářem, že Feri je plný nenávisti k Česku i k prezidentovi. Fotku následně zveřejnily například i Parlamentní listy.

„K tomuto výroku není co dodat. Lidé, kteří volí takové kandidáty, volí konec České republiky a českého národa. Dominik Feri je plný nenávisti k naší zemi, k prezidentovi. Je to multikulturní revolucionář, který připravuje revoluci globalistů. Chtějí zničit náš způsob života a naše hodnoty. Je to ukázka myšlení svazáka Evropské unie,“ napsal kvůli fotografii poslanec SPD Fiala.

Oficiální účet Dominika Feriho vypadá jinak, navíc sdílel půl roku starou fotku. Diskuze, kde přispíval falešný Feri, je z období kolem 24. dubna. Příspěvek, který Fialu pobouřil, navíc už na Facebooku v dané diskuzi ani není.

„Poslanec SPD sdílející vyvrácenou lež. Ach jo. Pane kolego, jsem rád, že stojíte důkazem, že ve školách by se fakt mělo více učit o tom, jak pracovat s informacemi a jak je ověřovat,“ vysvětluje už poněkolikáté na sociálních sítích Feri.

Komentáře pocházejí z odkazu na záznam části pořadu Otázky Václava Moravce, kde jsou připomenuty sliby Miloše Zemana před prezidentskými volbami v lednu 2013.

Fotku sdíleli i Parlamentní listy. „Zařídil jsem si u Facebooku ověřený účet (modrou fajfku), aby si kdokoliv mohl být jistý co doopravdy píšu já, a co je nějakej falešnej účet. Parlamentní listy se ale s nějakým ověřováním neobtěžujou. Vzpomeňte si na školní časopis na vaší střední. I to byla kvalitnější novinařina než Parlamentní listy,” píše v reakci Feri. Následně se Jaroslav Polanský, šéfredaktor Parlamentních listů, omluvil. „Omlouvám se, pane poslanče. Nebojte, nejste v tom sám. Blbostí, které se šíří o nás, je spousta. Třeba to, že nás platí Kreml, což nikdo nebyl schopen dokázat, nicméně to řada i Vašich spolustraníků s gustem tvrdí,“ napsal svéráznou omluvu do komentářů na jeho Facebook. Radim Fiala z SPD se neomluvil a jen fotku odstranil ze svého profilu.

Převzato a doplněno z Blesk.cz
Napsal: Jan Cemper

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.