Včera náš web psal o tom, že Václav Klaus mladší hledal souvislost mezi novou mutací viru SARS-COV-2, která byla prokázána ve Velké Británii, a očkováním proti covidu. Jde o genom linie B.1.1.7 (N501Y), která byla objevena už 20. a 21. září 2020. Souvislost s vakcínou je tedy absolutně nesmyslná.

Zajímavostí je, že se stejnou konspirací přišel i Marian Kotleba. Ten navíc přidal konspiraci, že proti nové mutaci bude vakcína neúčinná. S touto verzí pracuje jako s faktem, přestože faktem rozhodně není. Americké farmaceutické společnosti Pfizer a Moderna již testují účinnost svých vakcín proti nové mutaci koronaviru, která se nedávno objevila ve Spojeném království a dalších zemích. Očekávají, že vakcíny prokáží svou účinnost i proti nové hrozbě. 20. prosince 2020 úřad Public Health England potvrdil, že neexistují „důkazy“, které by naznačovaly, že nový kmen bude rezistentní vůči vakcíně Pfizer – BioNTech, která se v současné době používá v britském očkovacím programu.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.