Clickbaitový web Třesk.cz, který parazituje na úspěšných bulvárních webech jako Blesk.cz, šíř lež o tom, že prý alkohol v evropských zemích bude povolen od patnácti let. Schválila to prý EU. V článku se pak věnuje už jen nepříznivým vlivům alkoholu lidský organismus.

Věkovou hranici si jednotlivé členské země určují samostatně a v jednotlivých zemích se liší. Stejně, jako například toleranci určitého množství alkoholu v krvi při řízení motorových vozidel. Evropská unie se řídí principem subsidiarity. V praxi to znamená, že rozhoduje o problémech, které nemůžou být dosaženy uspokojivě členskými státy. Tato problematika bezesporu mezi ně nepatří.

Web Třesk.cz je registrován na jméno podnikatele Dalibora Čorňáka. Provozovatelem webu je společnost Global space s.r.o.. Výhradním jednatelem společnosti je v současnosti Fedele Palazzo.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.