Marek Kočí, na svém profilu na sociální síti Facebook, sdílí fotografii, na niž jsou lidé, kteří demonstrují proti islamizaci pod vlajkami extremistické ĹSNS a slovenští policisté, kteří mají sundané přilby. „Policisté sundali přilby a připojili se k demonstraci proti islamizaci pod záštitou vlastenecké strany. Je potřeba si uvědomit že i policisté mají rodiny a strach o budoucnost svých dětí,“ píše se v hoaxu. Nesmysl má několik tisíc sdílení.

Tento hoax je sdílený poměrně a objevuje se i v zahraničí. Fotografie pochází z demonstrace konané 12. září 2015 v Bratislavě. Účastnilo se ji několik stovek lidí. Jak ukazuje videozáznam, policisté s demonstrací vůbec nijak nesympatizují. Demonstraci uzavírají ze všech tří stran, aby se demonstranti nemohli odchýlit od plánované trasy. Protože bylo horké počasí, velitel zásahu policistům povolil sundat přilby.

Druhou demonstraci, v červnu 2015, doprovázelo velmi velké množství policistů. Někteří evidentně měli již preventivně vytasené teleskopické obušky.

Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.

Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com