Jak paranoidní je server Aeronet se mohou přesvědčit čtenáři při čtení článku z 9. června, který ze skupiny turistů jdoucí na oběd udělal uprchlíky z arabských zemí. V Článku „Víme první! Očitý svědek zachytil vykládku migrantů přímo z autobusu v centru Prahy! Arabští a afričtí migranti byli z autobusu vyloženi v tichosti mimo autobusovou stanici…“ se dozvíme o „převratném“ důkazu migrantů v Praze.

„Jednomu ze čtenářů našeho Aeronetu se povedl kapitální úlovek. Zaslal nám totiž do redakce dvě fotografie, které pořídil tento týden v pátek odpoledne v Praze při své cestě do hlavního města. (…) Jenže pozor, na místě, kde autobus vykládal cestující, žádná autobusová zastávka není. Je tam pouze obyčejné parkoviště pro osobní auta. Když náš čtenář spatřil, kdo začal z autobusu stojícího vpředu vystupovat, popadl mobilní telefon a všechno nafotil. Několik minut poté se objeví pracovníci kontaktní neziskové agentury, zástupce městského odboru pro migraci a pomocí osobních aut jsou rozvezeni po celém regionu, nebo dokonce po území celého státu. (…) Bývaly doby, kdy z autobusů vylézali Japonci s fotoaparáty. Potom to byli němečtí důchodci objevující vzpomínky na dětství v dobách dávno minulých. No, a dnes v Praze v Karlíně vylézají z autobusů Syřané, Iráčané, Nigérijci, Afghánci a další Arabové. Rozdíl je v tom, že tito turisté nehodlají odjet a přijeli tak nalehko, že je naprosto vyloučeno, že budou bydlet v hotelu, protože když jedete na dovolenou, sbalíte se na cesty,“ rozvíjí nechutné konspoirace web Aeronet. Žádné důkazy o existenci lidí z magistrátu ani neziskové organizace samozřejmě nepřikládá.

Věc se má ve skutečnosti úplně jinak. V místech, kde došlo k údajnému vyložení migrantů, tedy na začátku ulice Pernerova poblíž Florence sídlí restaurace Indian By Nature (Pernerova 478/1, Praha). Jen pár metrů od místa vyložení. Protože je ulice jednosměrná, autobus turisty vyložil na pravé straně ulice, restaurace je vlevo. Turisté tedy mezi auty jen čekali, až se jich ujme delegátka a společně odešli do restaurace. Jediná chyba, která se tedy stala je, že řidič autobusu na chvilku zastavil na zákazu zastavení.

 „Opravdu nechápeme, proč někdo fotí naše zákazníky a dělá z toho skandál. Neptáme se na národnost zákazníků. Denně k nám jezdí několik skupin turistů z hotelů, máme radost, že naše restaurace je vyhledávaná,“ napsalo nám vedení restaurace. Restaurace Indian By Nature je vyhledávanou restaurací nejen pro turisty z Indie a Pákistánu. Patří k těm nejšpičkovějším orientálním restauracím v Praze. Svědčí o tom například hodnocení na Google.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com