Nechutná pomluva se šíří o Střední zdravotnické škole v Opavě. E-maily je rozesílán hoax, ve kterém jsou jako příloha uloženy fotky nahých mladých dívek. Podle lživých informací se jedná o „nevšední maturitní tablo Opavské zdravky.“ Autor hoaxu dodává, že „Rodičům se to líbí. Svět se zbláznil nebo se vracíme do pravěku.“ Ve skutečnosti se jedná o dezinformaci a nejedná se o fotografie z Opavy.

„V posledních dnech se na internetu šíří mailová zpráva s názvem Nevšední maturitní tablo Opavské zdrávky. Prohlašuji, že se nejedná o tablo a fotografie žákyň naší školy, od celé záležitosti se rozhodně distancujeme, šířením těchto podvodných informací, došlo ke zneužití jména školy,“ reagovala Mgr. Alena Šimečková, ředitelka školy. Podle týdeníku Region Opavsko se hodlá ředitelka školy bránit právně.

Jedná se o velmi starý hoax. Už v roce 2005 ho například šířil web Zvědavec. České tablo obnažených studentek zřejmě vůbec nikdy neexistovalo, jde o obrázky z výzkumu držení těla.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com