Neskutečnou dávku hyenismu předvedla česká islamofobní scéna, když se přiživila na smrti mladé Mii z městečka Kandel ležícího v Dolním Falcku u hranice Německa s Francií.

Tragický útok se stal ve středu 27. prosince 2017 v drogerii ve městě Kandel ve spolkové zemi Porýní-Falc. Patnáctiletou dívku tam ubodal její bývalý přítel. Případ má třaskavý politický podtext, protože útočník pocházel z Afghánistánu a do Německa přišel loni jako uprchlík. Útočník byl okamžitě po útoku zatčen.

Iniciativa Islám v ČR nechceme Brno, server Eurabia nebo David Rafaj zveřejnili falešnou fotografii oběti útoku. V textu se snaží tvrdit, že dívka „napsala, že muslimové nejsou vrazi a pak ji zavraždil muslim z Afganistanu.“ Snaží se tak tvrdit, že dívka na fotografii je oběť Mia a byla tzv. „vítačkou“.

Ve skutečnosti fotografie, na níž neznámá dívka drží transparent „muslimové nejsou teroristé“ pochází z USA a to z roku 2013. V té době Mie bylo 11 let.

Tento HOAX již objasnila stránka HuffPost 7. ledna 2018.

Snad ještě více nepochopitelné jsou komentáře ke sdílenému HOAXu.

Napsal: Jan Cemper

 


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com