Neskutečnou dávku hyenismu předvedla česká islamofobní scéna, když se přiživila na smrti mladé Mii z městečka Kandel ležícího v Dolním Falcku u hranice Německa s Francií.

Tragický útok se stal ve středu 27. prosince 2017 v drogerii ve městě Kandel ve spolkové zemi Porýní-Falc. Patnáctiletou dívku tam ubodal její bývalý přítel. Případ má třaskavý politický podtext, protože útočník pocházel z Afghánistánu a do Německa přišel loni jako uprchlík. Útočník byl okamžitě po útoku zatčen.

Iniciativa Islám v ČR nechceme Brno, server Eurabia nebo David Rafaj zveřejnili falešnou fotografii oběti útoku. V textu se snaží tvrdit, že dívka „napsala, že muslimové nejsou vrazi a pak ji zavraždil muslim z Afganistanu.“ Snaží se tak tvrdit, že dívka na fotografii je oběť Mia a byla tzv. „vítačkou“.

Ve skutečnosti fotografie, na níž neznámá dívka drží transparent „muslimové nejsou teroristé“ pochází z USA a to z roku 2013. V té době Mie bylo 11 let.

Tento HOAX již objasnila stránka HuffPost 7. ledna 2018.

Snad ještě více nepochopitelné jsou komentáře ke sdílenému HOAXu.

Napsal: Jan Cemper

 


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.