Neskutečnou dávku hyenismu předvedla česká islamofobní scéna, když se přiživila na smrti mladé Mii z městečka Kandel ležícího v Dolním Falcku u hranice Německa s Francií.

Tragický útok se stal ve středu 27. prosince 2017 v drogerii ve městě Kandel ve spolkové zemi Porýní-Falc. Patnáctiletou dívku tam ubodal její bývalý přítel. Případ má třaskavý politický podtext, protože útočník pocházel z Afghánistánu a do Německa přišel loni jako uprchlík. Útočník byl okamžitě po útoku zatčen.

Iniciativa Islám v ČR nechceme Brno, server Eurabia nebo David Rafaj zveřejnili falešnou fotografii oběti útoku. V textu se snaží tvrdit, že dívka „napsala, že muslimové nejsou vrazi a pak ji zavraždil muslim z Afganistanu.“ Snaží se tak tvrdit, že dívka na fotografii je oběť Mia a byla tzv. „vítačkou“.Snímek obrazovky 172Snímek obrazovky 173

Ve skutečnosti fotografie, na níž neznámá dívka drží transparent „muslimové nejsou teroristé“ pochází z USA a to z roku 2013. V té době Mie bylo 11 let. Snímek obrazovky 174

Tento HOAX již objasnila stránka HuffPost 7. ledna 2018.

Snad ještě více nepochopitelné jsou komentáře ke sdílenému HOAXu.

Snímek obrazovky 168Snímek obrazovky 169Snímek obrazovky 170Snímek obrazovky 171

Napsal: Jan Cemper

 


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.