Na Facebooku koluje video, ve kterém údajní migranti napadají pár. Napadení se ale brání a útočníky přemohou. Video zachycuje zcela očividně nahraný útok a také se v něm nemluví žádnou evropskou řečí.

Recyklace starých videí a videí vytržených z kontextu je zřejmě nejčastější metodou tvorby hoaxů v poslední době. K popisu videa se přidá informace, že pachatel byl nelegální imigrant, muslim, případně černoch, a naopak se vynechají informace, které situaci vysvětlují. Tak se tvoří zprávy, které mají ukazovat muslimy a imigranty jako agresivní násilníky. Rady jak ověřovat videa na internetu najdete v našem Návodu.

We Are Here At Home

Stránka We Are Here At Home.com sdílela video, ve kterém údajní migranti napadají pár. Napadení se ale brání a útočníky přemohou. Video zachycuje zcela očividně nahraný útok a také se v něm nemluví žádnou evropskou řečí. Přesto ho stránka sdílí s popisem „Jediný způsob komunikace kterému vetřelci rozumí. Tvrdě narazili i když byli ve velké přesile !!!“. Do videa jsou, jak je zvykem této stránky, dále přidané titulky se zavádějícími informacemi. Tentokrát se z nich dozvídáme, že pokud jsou „vetřelci“ v přesile, myslí si, že si mohou dovolit všechno.

Francouzský server Observers.france24.com odhalil, že video pochází z Číny a vystupuje v něm školitel kung-fu Hu Haoming a jeho partnerka. Server dále v článku popisuje, jak se video s různými zavádějícími a nenávistnými popisky nebo titulky šířilo z ruských sociálních sítí po celém světě. Zapojení stránky We Are Here At Home.com do proruské propagandy odhalil Román Máca ve svém článku Kampaň proti islámu a migraci vedená migrantem žijícím mezi muslimy.

Poznámka: 

A k čemu že zfalšované video slouží? Je pozvánkou na demonstraci Evropa společně proti islamizaci.

We Are Here At Home -1

Zdroj: Publikováno na webu Hate Free Culture


Iniciativa lidí, kteří usilují o život bez násilí a nenávisti. S nenávistí se snažíme bojovat kreativitou, podloženými argumenty, bez moralizování, dogmat, ideologie, s nadhledem a často s humorem.