Na Facebooku a Twitteru se objevila fotografie mužů, kteří leží na pláži v motorkářských oblecích, s informací, že jde o spontánní protest proti zákazu nošení burkin v Nice.

Úřady v 15 francouzských městech zakázaly koupání v tzv. burkinách. Na sociálních sítích se objevily fotografie, na kterých ozbrojení policisté donutili ženu k vysvlečení přímo na pláži. Tyto zprávy vzbudily mnoho různých reakcí na sociálních sítích v celé Evropě. Na Facebooku a Twitteru se objevila fotografie mužů, kteří leží na pláži v motorkářských oblecích, s informací, že jde o spontánní protest proti zákazu nošení burkin v Nice. Pomocí hashtagů #motorkini a #burkini se fotografie v tomto kontextu začala lavinovitě šířit. Objevila se i na některých českých facebookových stránkách, sdílely ji např. Strana zelených či komunita Proti projevům nenávisti, od kterých ji přebírali další lidé. Některé z těchto stránek již fotku smazaly.

 

motorkiniPPN

Fotografie, jejíž skutečný původ je nejasný, se však objevuje na různých místech internetu, hlavně na různých stránkách s humorem, již několik let. Zde je například sdílena již v roce 2012. Je tedy zřejmé, že se současnou situací ve Francii souvislost nemá.

Bez názvu-2

Informace o tom, jak ověřovat fotografie a vyvarovat se sdílení v nesprávném kontextu, naleznete v našem Návodu.

Publikováno na webu HateFree


Iniciativa lidí, kteří usilují o život bez násilí a nenávisti. S nenávistí se snažíme bojovat kreativitou, podloženými argumenty, bez moralizování, dogmat, ideologie, s nadhledem a často s humorem.