Lenka Pátková sdílela na svém profilu status, ve kterém zveřejňuje fotky tzv. „lavičky neřesti“ a tváří se jako by fotky byly aktuální. „Před budovou Sazky v ulici K Žižkovu nepřipravený chodec by se mohl leknout. V klíně muže sedícího s novinami v ruce spočívá hlava ženy, která s odhaleným rozkrokem klečí před ním,“ píše v statusu. A celou situaci dává nesmyslně do souvislosti s protikuřáckým zákonem a „tlupami muslimů“. Status má již více jak 15 000 sdílení.

Ve skutečnosti se nejedná o aktuální fotky a socha před sídlem Sazky už dávno nestojí. Společnost Sazka si milenecké sousoší koupila ke svým pětačtyřicetinám od kanadské sochařky českého původu Ley Vivitové v roce 2001. Za nákupem sochy stál tehdejší šéf Sazky Aleš Hušák. V roce 2011 se pod jeho vedením společnost SAZKA dostala do insolvenčního řízení a byl na ni prohlášen konkurz. Nové vedení pak nechalo sochu, spolu s dalšími zbytečnosti, prodat.

Napsal: Jan Cemper

Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com