Další pomlouvačný článek na adresu spolku a iniciativy Milion chvilek pro demokracie napsal kdosi z webu IVČRN (Islám v ČR nechceme). O místopředsedovi spolku Benjaminovi Rollovi web tvrdí, že se prý účastnil levicové demonstrace 20. února 2015, která byla požadovala přijetí uprchlíků do České republiky. Dávají to do souvislosti s tím, že například i krajně-levicové iniciativy Good night white pride“. IVČRN také lživě tvrdí, že se Roll pohyboval okolo iniciativy Hlavák a Autonomního centra Klinika.

„Na té fotce nejsem já a i když považuji poskytnutí pomoci lidem utíkajícím před válkou za důležité, tak na této akci jsem nebyl. S iniciativou Hlavák jsem nespolupracoval a s GNWP ani Antifa také ne,“ uvedl pro náš web Benjamin Roll.

Je naprosto zřejmé, že na fotografiích, které jeho údajnou účast mají dokazovat je jiná osoba. V té době Rollovi bylo teprve 19 let a nenosil plnovous. Na internetu lze nalézt například jeho fotografii z dubna téhož roku či z listopadu 2014. Jak dokazuje fotografii Českobratrské církev evangelické, plnovous nenosil ještě ani v říjnu 2016.

Hoax
Skutečná fotografie z té doby

Po upozornění hnutí web IVČRN vyměnil fotku za jinou. Ačkoliv autorům musí být jasné, že na fotkách z demonstrace není on, lživou informaci o jeho údajném angažování v iniciativě Hlavák i o jeho údajné účasti na demonstraci na webu stále mají. Web IVČRN je registrován na Jiřího Bartáka ze spolku Czech Defence League o.s..


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.