Na sociální síti Facebook se šíří video, které tvrdí, že v Hotelu Harmony v Ostravě- Mariánských Horách se vyskytuje podezřelá skupina migrantů z Kanady, kteří jsou údajně v hotelu ubytováni jako vojáci. Video bylo prý natočeno 2. března 2019 kolem 23. hodiny. Jen z profilu známého extremisty Martina Zapletala má hoax asi 2 000 sílení. Hoax o údajném příletu migrantů z Kanady začal šířit profil Sany Davis s odvoláním na tamní televizní vysílání. Příspěvek je sdílen přes Stanislavu Duraňovou.

K celé věci se vyjádřilo vedení hotelu. „Harmony Club Hotel se důrazně ohrazuje proti nepravdivému tvrzení na sociální síti Facebook a sděluje, že všichni ubytovaní hosté v tomto hotelu jsou našimi komerčními hosty a jsou na území ČR legálně s vědomím českých autorit,“ píše se na facebookové stránce městské části Mariánské Hory a Hulváky. Stejné sdělení nám sdělila i ředitelka hotelu Lucie Haplová telefonicky s tím, že hotel dbá na soukromí svých hostů.

Policie o události ví a na místě nezjistila žádné protiprávní jednání. Policejní prezidium rovněž popřelo zprávu o příletu letadla z Kanady. Tiskovou zprávu Policie ČR připravuje.

Údajnou zprávu kanadské televize nelze dohledat. Existuje tedy důvodné podezření, že taková reportáž nebyla vůbec odvysílána.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com