Na sociálních sítích je hojně šířen článek, který tvrdí, že migranti z Afriky smrtelně pobodali policistu Maria Cerciella Regu v centru Říma. Šířen je především článek pocházející z webu Infovojna.sk, zprávu o údajném africkém původu útočníků zveřejnila i TA3.

Jak se však hned následující den ukázalo, věc se má úplně jinak. Za vraždou stojí s největší pravděpodobností američtí teenageři Gabriel Christian Natale Hjorth a Lee Elder Finnegan. Podle americké stanice Fox News se k činu mladíci přiznali. Motivem jim byl zmařený obchod s drogami.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.