Předevčírem se na FB objevil velmi sdílený příspěvek, jde o dramatickou fotografii zkrvavené tváře mladé ženy. Komentář u fotografie tvrdí, že ‘toto udělal migrant 19leté dívce ve Švédsku Sophii na baru, zkoušela se bránit a on ji praštil do obličeje skleněnou lahví. Vzbuď se EVROPO !!!’

K tragické události skutečně došlo, ale na konci ledna 2018, a informace, že pachatelem by byl migrant je vymyšlená.
Zpravodajský server Aftonbladet o události napsal, že Sophie byla s přáteli v nočním klubu Babel v Malmö. Na tanečním parketu ji osahával neznámý muž, když jej odstrčila, tak ji uhodil pěstí do tváře. Snažila se utéct z parketu, ale praštil ji skleněnou lahví do obličeje. Sophie vyhledala ochranku, která zavolala sanitku a ta zraněnou odvezla do nemocnice, kde vyšetření nezjistilo závažná poranění kostíi. Na sedmi místech jí museli šít obličej.
Pachatele se bezprostředně po činu nepodařilo zadržet, policie jej hledala s popisem ‘muž kolem 25ti let, 1,75cm vysoký, svalnaté postavy, s tmavými vlasy a měl tmavou košili s dlouhými rukávy’.
Popis nijak neurčuje, že pachatelem by byl migrant, samotná napadená žádný detail, který by tomu nasvědčoval neuvádí. Manipulátoři, kteří se snaží vyvolat nenávist proti migrantům a cizincům, se bohužel s fakty nezatěžují.


wpseo_editor