Na sociální síti Facebook se šíří video Petra Michajlaka. Video má dokázat, že u odběrového místa v Mostě se netvoří fronty. Video má přes 8 tisíc sdílení.

Problém videa je, že ukazuje vnější prostory budovy. Testování probíhá vevnitř v pavilonu. Kromě samotných webových stránek to dokazují i recenze pacientů. „Sednete si na židli v místnosti s otevřeným oknem a odběr probíhá tak, ze vám špejli strčí do jedné nosní dírky, pak do druhé a ještě odběr z krku. Hotovo,“ píše recenzi například jedna z otestovaných. V Mostě funguje rezervační systém a tak není důvod, proč by se měly tvořit fronty až ven z budovy. Lidé jsou objednáváni po 5 minutách.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.