Neúspěšný kandidát do Senátu za SPD Bohdan Kufa sdílel na sociální síti video, které znázorňuje průvod muslimských žen ulicemi Londýna. „Jedna z forem nenávistného islámu. Nenávist k hostitelské zemi, která se o ně stará a živí je. Kladou stále větší a větší požadavky a když není po jejich, začnou se srocovat, křičet a vyhrožovat. Nevýhodou hostitelské DEMOKRATICKÉ země je, že jejich nátlaku korektně ustoupí,“ píše bez mezer za čárkami a tečkami Bohdan Kufa.

Jenže je to omyl. Ženy si žádné požadavky nekladly. Naopak. Protestovaly proti terorismu. Celé video pochází naopak z října loňského roku, kdy tisíce muslimů protestovaly proti terorismu a slavily svatý den Ašúrá. VIDEO najdete zde.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.