Mimořádně rozšířený hoax zobrazuje muslima, zabíjejícího malé dítě šlapáním na krk. Co je na něm pravdy? 

Na českém Facebooku se opět začal šířit již poměrně známý hoax o muži, který brutálně zabíjí děti tak, že na ně šlape. Na obrázku je uvedeno, že jde o islamistu, který takto zabíjí křesťanské děti. Při sdílení hoaxu dalšími uživateli pak vypadává informace o islamistech a zůstává jen informace o islámu a muslimech. ( V původní anglické verzi se mluví o příslušnosti k ISIS, respektive muž na fotografii má být jejím duchovním, který takto trestá rodinu, jež odmítla přestoupit na islám – pozn. red. Manipulátoři.cz )

Zdroj: HateFree
Zdroj: HateFree

Přestože islamisté zabíjejí (nejen) křesťany a zabíjejí i jejich děti, v tomto případě se o vraždění dětí nejedná. Na fotografii je falešný duchovní léčitel v Dháce v Bangladéši. Léčitel a jeho spolupracovníci byli uvězněni a přiznali se, že ve jménu duchovní léčby týrali ženy a děti a okrádali je takto o peníze. Případ se stal v roce 2010.

Zdroj: HateFree

Zdroj: HateFree

Zdroje:


Iniciativa lidí, kteří usilují o život bez násilí a nenávisti. S nenávistí se snažíme bojovat kreativitou, podloženými argumenty, bez moralizování, dogmat, ideologie, s nadhledem a často s humorem.