HOAX: Imigranti v Německu zdemolovali město


Na sociální síti Facebook se aktuálně sdílí video Angely Mainz, na kterém jsou záběry města Hamburk ležící na severu Německa. Podle lidí, kteří video sdílí, se má jednat o záběry dnešního Hamburku, které je údajně zdemolováno díky imigrantům a jedná se o jednu velkou „no-go zónu“. Video je aktuálně hojně sdílené i v České republice a na Slovensku a má za den několik tisíc sdílení.

Ve skutečnosti ovšem záběry pochází z 8. července 2017. Mezi 7. – 8.7. 2017 se v Hamburku konal summit G20. Ten se nesl ve znamení obrovských protestů a nepokojů. Záběry tedy zachycují město po řádění levicových i pravicových radikálů, kteří zde bojovali s policií. Že tomu tak je, dokazují transparenty, které jsou vidět na videu. Například „Join the Black Block“. Black Bloc(k) je označení taktiky spočívající v oblékání a zahalení se protestujících lidí do černé na demonstracích kvůli znemožnění identifikace, zejména ze strany represivních složek, ale i pro skrytí identity před masmédii či ideovými nepřáteli.

Pikantností na celé věci je, že toto video hodně sdílí například příznivci SPD či Ruska. Kromě anarchistů, a jiných antiautoritářský radikálů, se do protestů zapojila i rudá marxistická levice, a to i ta, která má blízko k politice Ruska.

 Napsal: Jan Cemper
Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.
 
Jan Cemper