Dezinformační server Aeronet zveřejnil 20. září rozsáhlý článek o údajném práškování chemtrails. Popisuje, jak se lidé Evropy věnují zprávám o koronaviru a úplně zapomněli, že jim letadla údajně sypou na hlavu jedy. Rozvíjí konspirační teorie, jak mají práškovat chemtrails aerolinky teď, když letadla nelétají a dávají to do spojitosti s vyhlídkovými lety, které v Australii provozují Qantas Airways. Informovaní čtenáři dávno vědí, že chemtrails neexistují, že je to jen jedno z témat prokremelské propagandy.

V článku se objevuje málo vídaná fotografie letadla, které za sebou zanechává duhovou stopu s popiskem, že jde o důkaz chemtrails.

O chemtrails samozřejmě nejde. Podobné fotografie se objevily asi před rokem, kdy o nich psala turistická rubrika CNN a nebo turistický server Travel+Leisure. Zvláštní duha za letadlem je způsobena křídly a kondenzačními stopami letadla ve vysoké výšce, kde je nízký tlak. V případě vyšší vlhkosti vzduchu se za křídly z vodní páry obsažené ve vzduchu a kondenzačních stopách stanou ledové krystalky, které v případě slunečního svitu pod správným úhlem vytvářejí nádhernou duhu za prolétávajícím letadlem.wpseo_editor