Blíží se volby a stejně jako v posledních letech, tak i letos to znamená krom seriózní kampaně s konkrétními body i antikampaně založené na lžích a manipulacích.

Na sociální síti Facebook se začala šířit falešná stránka „Pirátská pravda“. Stránka se tváří jako informační kanál České pirátské strany. Tedy, pravda, ne moc povedený. Místo loga Pirátů tu neznámý autor vložil znak Antifašistické akce, tedy ultralevicové organizace. Autor se snaží vydávat „skandální“ prohlášení. „Věříme, že bychom v ČR mohli v první vlně přijmout desítky tisíc uprchlíků a věnovat jim pro jejich pohodlí startovní byty pro mladé,“ píše se v jednom z nich. Lidé nesdílí jen samotné příspěvky této falešné stránky, ale i screenshoty z ní. Jeden má například více jak 500 sdílení.

Že jde o falešnou stránku musí být každému jasné od pohledu. Kromě špatného loga má stránka i minimum fanoušků. K dnešku cca 160. Stránka samozřejmě není jakkoliv propagovaná Piráty, ti se od ní naopak distancují.

Kým ovšem stránka je hojně sdílena, je SPD. Ať již jde o voliče, lídry strany v různých městech nebo dokonce jde o oficiální stránky místních a krajských organizací.


Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com