Internetem se znovu začíná šířit falešná slova herce, režiséra a spisovatele Miroslava Horníčka, který zemřel v roce 2003 ve věku nedožitých 85 let.

Text hoaxu:
„Být pánem svého vozu je dobré, ale lepší je být pánem sebe sama. Mně se to slučování národů prachvůbec nelíbí. Poněvadž – vždycky to budu opakovat – ne všechny národy spolu dobře souzní. Pokuse se přidáme do Evropské unie, tak se my Češi zase brzo staneme otroky Němců.“

Hoax se i šíří v cenzurované falešné verzi (viz úvodní fotografie).

Miroslav Horníček v roce 2002 vůbec žádný rozhovor magazínu MF Dnes neposkytl. V květnu 2002 žil v Liberci. Horníček chtěl na léto 2002 odjet přes léto na chalupu v Kytlicích u Děčína, ale bohužel ho v červenci postihla další mozková příhoda. Miroslav Horníček se k politické situaci příliš nevyjadřoval.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.