Za pomoci e-mailů se v ČR šíří další hoax. Šíří se pomocí nich video, kde na zastávce souloží muž tmavé barvy pleti s ženou bílé pleti. Autor virálně šířeného e-mailu se snaží nabudit dojem, že video pochází z Evropy a souvisí s migrační krizí. 

„Trollové vytvořili jednoduchou zprávu, prostřednictvím které straší příjemce mailu s informací, že se jedná o migranta v Evropě. Vždy, když si chci ověřit informaci bez zdroje, snažím se na videu, či obrázku najít něco, čeho bych se mohl chytit. V tomto případě to byl reklamní panel společnosti Signal Outdoor, která sídlí v Severní Americe a rovněž působí pouze na tomto území. Nejedná se tedy o video z Evropy, nýbrž ze Severní Ameriky,“ zjistil Robin Suchánek. „Nejvíce mě na tom všem mrzí, že mi tento email přišel od člověka, kterého si vážím. To je také důvod, proč jsem zpracoval a zveřejnil tuto jednoduchou grafiku,“ dodává.

 Zpracoval: Jan Cemper
Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.

Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com