Senátor Doubrava si připsal další šíření falešné zprávy.

Senátor Doubrava jako zdatný šiřitel hoaxů

Na úvod si připomeňme předchozí proslulé falešné zprávy, panem senátorem šířené. Prvním z nich byla vymyšlená zpráva o dvou českých dívkách, znásilněných uprchlíky. Tato byla vyvrácena Policií ČR, panu senátorovi to však nikterak nebránilo v opakovaném strašení svých spoluobčanů.

O něco později senátor Doubrava šířil fámu, že Evropská unie zakáže Čechům používání písmeno Ř, čímž prokázal nejenom mediální negramotnost ( jednalo se o již vyvrácenou zprávu), ale taktéž absenci smyslu pro humor ( šlo totiž o recesi parodického webu).

Že se rozhodl v budování této své pověsti pokračovat, svědčí čerstvý případ zpráv o tajném dovozu migrantů z Německa.

Dovoz migrantů z Německa?

V rozhovoru na Parlamentních listech publikovaném 7. ledna 2018 na otázku: Co otázka migrační vlny? Je problém vyřešen, nebo nás to nejhorší teprve čeká? odpověděl takto:

“Teď k nám proniká „jenom méně“ nelegálních migrantů. Spíše skrytě. Mám zprávy, že v Mnichově se autobus jimi naplní a v Praze se rozptýlí a nikdo neví kam, nikoho to nezajímá. Před časem jsem o tom informoval ministra. Změna ale žádná. Znamená to, že politici EU jsou neschopni nelegální invazi zastavit. Nebo ji nechtějí zastavit. Tomu jejich jednání nasvědčuje a to je podstatně horší, než kdyby nevěděli jak. Rozhodování většiny evropských politiků je velmi pasivní až líné. Proto jsou opatření proti islámské nelegální migraci sotva polovičatá.”

Během pár hodin nasbírá článek na Facebooku přes sto sdílení.

A jak je to ve skutečnosti?

Jako obvykle, zprávy pana Doubravy jsou – nepřekvapivě – poněkud nepřesné.

O den později totiž takto šířenou fámu vyvrací Ministerstvo vnitra, konkrétně Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám na svém Twitterovém účtu.

Policie i Ministerstvo vnitra takový “dovoz” migrantů odmítá jako dezinformaci. Žádný dovoz se samozřejmě nekoná.

Co dodat.

Pan Doubrava má další hoaxový zářez.


contributor