Poslanec Lubomír Volný (SPD) minulý týden přestřelil, když začal vyhrožovat přítomným poslancům a „zval je ven“.  Na pomoc poslanci přispěchal Svobodný vysílač (@infowars.cz), který napsal hoax o neziskovce „Petra Dolínka“. A materiál Svobodného vysílače byl opět sdílen na profilech SPD (1, 2, 3). Inu, dezinformační stránky a weby a politici šířící strach se potřebují.

A co je na příspěvku špatně? Spolek Slovo 21 není žádnou „neziskovkou“ Petra Dolínka. Petr Dolínek s ní nemá nic společného. Svobodný vysílač však tvrdí, že jí „radní Petr Dolínek štědře naděloval naše daně.“ Náš web se tedy podíval na to, kolik projektů neziskové organizace podpořilo Hlavní město Praha. Výsledek? Z 18 projektů je značka Prahy pouze u dvou. Organizace má mnoho sponzorů a donátorů, Praha je jen jedním z nich. Například třetinu příjmů tvoří dotace z evropských programů.

Svobodný vysílač si také vylhal čísla zaměstnanců a jejich mzdy. Nic takového totiž není dohledatelné, samozřejmě ani pracovní hodiny. A co dělá organizace tak špatného? „Pokračovali jsme v projektech zaměřených na Romy – doučování a mentoring pro děti ze ZŠ, pracovali jsme s rodiči a učiteli. Romská ženská skupina Manushe skrz projekt Jileha úspěšně pracovala v 10 lokalitách po celé ČR a 19. ročník Světového romského festivalu Khamoro znovu potvrdil statut největšího profesionálního romského festivalu v ČR a v Evropě. Musíme se zmínit i o projektu Inspirace pro inkluzi na pražských školách zaměřeném na podporu pedagogům a žákům ZŠ a SŠ. Adaptačně-integračními kurzy Vítejte v ČR v minulém roce prošlo více než 2 000 cizinců ze třech zemí, kteří maximálně pozitivně ocenili podporu, kterou díky kurzům dostali. Pokračovali jsme s aktualizací materiálů (brožury, filmy) v 9 jazycích,“ píší ve výroční zprávě. Zřejmě je to hrozný „multi-kulti“ zločin doučovat děti, aby měly lepší uplatnění na trhu práce.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com