Poslanec Lubomír Volný (SPD) minulý týden přestřelil, když začal vyhrožovat přítomným poslancům a „zval je ven“.  Na pomoc poslanci přispěchal Svobodný vysílač (@infowars.cz), který napsal hoax o neziskovce „Petra Dolínka“. A materiál Svobodného vysílače byl opět sdílen na profilech SPD (1, 2, 3). Inu, dezinformační stránky a weby a politici šířící strach se potřebují.

A co je na příspěvku špatně? Spolek Slovo 21 není žádnou „neziskovkou“ Petra Dolínka. Petr Dolínek s ní nemá nic společného. Svobodný vysílač však tvrdí, že jí „radní Petr Dolínek štědře naděloval naše daně.“ Náš web se tedy podíval na to, kolik projektů neziskové organizace podpořilo Hlavní město Praha. Výsledek? Z 18 projektů je značka Prahy pouze u dvou. Organizace má mnoho sponzorů a donátorů, Praha je jen jedním z nich. Například třetinu příjmů tvoří dotace z evropských programů.

Svobodný vysílač si také vylhal čísla zaměstnanců a jejich mzdy. Nic takového totiž není dohledatelné, samozřejmě ani pracovní hodiny. A co dělá organizace tak špatného? „Pokračovali jsme v projektech zaměřených na Romy – doučování a mentoring pro děti ze ZŠ, pracovali jsme s rodiči a učiteli. Romská ženská skupina Manushe skrz projekt Jileha úspěšně pracovala v 10 lokalitách po celé ČR a 19. ročník Světového romského festivalu Khamoro znovu potvrdil statut největšího profesionálního romského festivalu v ČR a v Evropě. Musíme se zmínit i o projektu Inspirace pro inkluzi na pražských školách zaměřeném na podporu pedagogům a žákům ZŠ a SŠ. Adaptačně-integračními kurzy Vítejte v ČR v minulém roce prošlo více než 2 000 cizinců ze třech zemí, kteří maximálně pozitivně ocenili podporu, kterou díky kurzům dostali. Pokračovali jsme s aktualizací materiálů (brožury, filmy) v 9 jazycích,“ píší ve výroční zprávě. Zřejmě je to hrozný „multi-kulti“ zločin doučovat děti, aby měly lepší uplatnění na trhu práce.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.