Michal Slanec, prostřednictvím skupiny Odpůrci strany (ČSSD), šíří na sociální síti Facebook fotky, které zachycují kontrolu Policie ČR, která kontroluje muže tmavé pleti. Internetem se samozřejmě šíří v podobě, že jde o uprchlíky a na polích kolem jich bylo více. Slouží to to jako vymyšlený „důkaz“ o přítomnosti uprchlíků na Zlínsku. Podle našeho zjištění fotografie byly pořízeny v ulici U Korenčice v Uherské Brodě, poblíž autobazaru Pražan. „Tak už i u nás na Zlínsku a další šli přes pole,“ chce na sebe upoutat pozornost Slanec.

Náš web se proto na Oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie ČR v Zlínském kraji. „Dobrý den, v tento den jsme cizince opravdu kontrolovali, měl legální cestovní pas pro pohyb v EU, nic nekradl a nedopustil se žádného protiprávního jednání. Není také pravda, že by jich na místě bylo více,“ poslal nám tiskový mluvčí nprap. Petr Jaroš.

Našlo tedy o nelegálního uprchlíka a na místě nebylo zjištěno více osob. Přesto status sdílelo už téměř 4 000 osob a stránek.

Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com