HOAX: Černí uprchlíci na Zlínsku


Michal Slanec, prostřednictvím skupiny Odpůrci strany (ČSSD), šíří na sociální síti Facebook fotky, které zachycují kontrolu Policie ČR, která kontroluje muže tmavé pleti. Internetem se samozřejmě šíří v podobě, že jde o uprchlíky a na polích kolem jich bylo více. Slouží to to jako vymyšlený „důkaz“ o přítomnosti uprchlíků na Zlínsku. Podle našeho zjištění fotografie byly pořízeny v ulici U Korenčice v Uherské Brodě, poblíž autobazaru Pražan. „Tak už i u nás na Zlínsku a další šli přes pole,“ chce na sebe upoutat pozornost Slanec.

Náš web se proto na Oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie ČR v Zlínském kraji. „Dobrý den, v tento den jsme cizince opravdu kontrolovali, měl legální cestovní pas pro pohyb v EU, nic nekradl a nedopustil se žádného protiprávního jednání. Není také pravda, že by jich na místě bylo více,“ poslal nám tiskový mluvčí nprap. Petr Jaroš.

Našlo tedy o nelegálního uprchlíka a na místě nebylo zjištěno více osob. Přesto status sdílelo už téměř 4 000 osob a stránek.

Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.

 
Jan Cemper