Jen několik dnů po bruselských teroristických útocích se začínají objevovat konspirační teorie o tom, že všechno bylo jinak. Jedním ze zdrojů a šiřitelů je web svetkolemnas.info.

Tyto důkazy vás přesvědčí, že bruselské útoky jsou opět uměle vytvořené tajnými službami k vyvolání strachu, píše svetkolemnas.info. ( link webarchivu )

Žádné důkazy v článku samozřejmě nejsou. Text v zásadě tvrdí, že atentáty byly zrežírované tajnými službami, na fotografiích nejsou lidé náhodou, ale jde o najaté herce atd. Prostě jako obvykle – všechno je jinak a zlé vlády a média pod taktovkou CIA nám to tají.

s

Ale zpátky do Bruselu.

V článku Svetkolemnas.info se například dočteme: “Jak by ne, když to všechno je divadlo, pro které jsou najati (velmi amatérští) herci… A proč vymýšlet nové režie, když ty staré jsou tak osvědčené, věří tomu v podstatě celý svět… Nezpochybňují, že při těchto zfalšovaných atentátech pod taktovkou CIA/MOSSAD byli skuteční mrtví a ranění, kteří k tomu přišli naprosto nevinně, a cítím s nimi, samozřejmě. Pokud jsou nějací takoví i na níže uvedených fotkách, pak se hluboce omlouvám, není rozhodně mým úmyslem zlehčovat jejich utrpení…”

“Hrané utrpení” demonstruje Svetkolemnas.info na fotografii muže se zraněním nohy, jehož označuje za krizového herce “s utrženou končetinou”, který si zcela v pohodě kontroluje na hodinkách čas.

Tyto důkazy vás přesvědčí že bruselské útoky jsou opět uměle vytvořené tajnými službami k vyvolání strachu Svět kolem nás

Onoho muže se ale shodou okolností podařilo identifikovat jako Sebastiena Bellina, belgického basketbalistu, kterého jsme mohli potkávat i v české basketbalové lize, když hrál za Prostějov v letech 2008-9. ( iDnes.cz )

idnes

Konspirační zpráva se původně objevila na webu Orgo net zde a zde, odkud byla následně přebrána Svetkolemnas.info.

Na konspiraci upozornila slovenská FB stránka Dezinformácie Hoaxy Propaganda:

11217161_1169942566384344_2303355559311188188_n (1)

( její vyjádření přetiskujeme v plném délce )

Niektoré hoaxy a propaganda sa komentujú veľmi ťažko, ale to čo priniesol server SVET KOLEM NAS prekročilo hranice akejkoľvek morálky či ľudskosti či žurnalistickej etiky. Hyenizmus s akým nastúpil tento server po tragédii v Bruseli je až zarážajúci. SVET KOLEM NAS podľa fotografií z tejto tragickej udalosti odvodil svoju pyrotechnickú analýzu o umiestnení náloží v strope či vytvoril príbehy o pózujúcich komparzistoch s fingovanými zraneniami a spokojnými výrazmi v tvári. Okrem iného použili aj fotku muža, ktorý pózuje so “zranenou” končatinou a v kľude si pozerá čas na hodinkách. V skutočnosti ten ktorého tento server označil za krízového herca je Sebastien Bellin – bývalý basketbalový hráč NBA (krátko hral aj za Prostějov). Momentálne doktori bojujú o záchranu jeho nôh (k tomuto príbehu sa ešte vrátime.

Toto svinstvo sa už začalo šíriť internetom po sociálnych sieťach. Zdieľal vo vašom okolí už niekto? Upozornite ho na to, urobíte mu láskavosť.


administrator

Tým manipulatori.cz