Dezinformační web AC24 zveřejnil článek o tom, že Bill Gates údajně nenechal očkovat svoje děti. Imunitní systém dítěte je prý očkováním ohrožen, protože samotné vakcíny obsahují ‘neurotoxiny, cizí proteiny, karcinogeny jako rtuť, formaldehyd, opičí ledvinové buňky, viry prasat a geneticky modifikované buňky z lidských potratů’. Autor ovšem evidentně nerozumí tomu, jak vlastně očkování funguje. Do těla se očkovanému člověku vpíchnou látky, které jsou pro tělo nepřátelské a cizí. Tělo na ně reaguje tvorbou protilátek a získá zvýšenou odolnost proti infekci. Princip je do těla dostat právě takové množství látek, které tělo dokáže překonat a posílit jeho obranyschopnost. Ve vakcínách jsou tedy oslabené nebo mrtvé mikroorganismy a další složky, aby byla aplikace funkční.

Pojďme se podívat na konkrétní látky, které podle autora činí vakcíny nebezpečné.
Neurotoxiny – Je myšlena látka Thimerosal, což je antibakteriální a protiplísňová látka, používala se od třicátých let dvacátého století. Od roku 2002 se jako složka pro dětské vakcíny nepoužívá, nikdy nebylo prokázána souvislost s autismem.

Cizí proteiny – Proteiny se vkládají do samotných bakteriálních a virových složek vakcín, aby zakonzervovaly a nebo zmenšily účinnost a agresivitu na vyžadovanou úroveň. Stejně tak může jít o zbytky prostředí ve kterém se taková složka pěstovala, používají se kvasinkové a nebo vaječné proteiny.

Rtuť – sloučenina etylrtuti asi z 50% tvoří Thimerosal, který je popsaný výše. Ve vakcínách pro děti se více než 15 nepoužívá.

Formaldehyd – Je součástí vakcín, které obsahují usmrcené viry, proti kterým se očkuje, z důvodu jejich zakonzervovaní a ochránění před kontaminací. V jedné vakcíně je asi desetina množství formaldehydu, který se přirozeně vyskytuje v dětském těle.

Opičí ledvinové buňky – Pro vypěstování bakteriální kultury, kterou se potom samotné očkování provádí, je potřeba zajistit prostředí, ve kterém se dokáže množit. A jako toto prostředí se opičí ledvinové buňky používají. Není však pravda, že by se do vakcín přidávaly nebo byly ve finální vakcíně obsaženy.

Viry prasat – Tady jsou dvě možnosti, co má autor na mysli a obě jsou úplně mimo. Ve vakcínách se často používá želatina, která může být prasečího původu, slouží jako stabilizátor. Je také možné, že autor myslí kauzu vakcíny Rotavarius, ve které byly v roce 2010 nalezeny části viru prasat. Žádné rizika a nebo následky pro obyvatele USA zaznamenány nebyly.

Geneticky modifikované buňky z lidských potratů – Zde autor možná vychází z nějaké šílené konspirační teorie, kterou se mi však nepodařilo na internetu dohledat. Osobně bych si spíš vsadil, že ho zradil Překladač Google, ve vakcínách se totiž mohou ve stopovém množství objevit vaječné proteiny, které slouží jako ‘zbytkové látky po kultivaci na kuřecích fibroplastech a nebo embryonovaných vejcích’. Tedy zčásti vyvinuté zárodky kuřat a nikoli lidské potraty.

Z kontroly je vidět, že v článku jsou uvedeny složky, z nichž se některé se už nepoužívají a některé jsou zcela vymyšlené. Ostatní jsou zase nutnou a vyžadovanou součástí vakcín bez kterých by neměly správný účinek nebo trvanlivost.

V textu se dále píše Bill Gates ‘odmítl dát očkovat své vlastní děti, a to i přesto, že propaguje toxické očkování po celém světě, zejména v zemích třetího světa’. Toto je samozřejmě lež, jak dokazuje kontrola ze serveru PolitiFact. V této kontrole faktů je vyvráceno i prohlášení údajného bývalého lékaře Billa Gatese.

Vakcíny mají obrovské zásluhy na nízké mortalitě a zdraví dětí. Některé nemoci byly takřka vymýceny a vyskytují se už jen v některých státech s horším zdravotnictvím.
Bohužel jsem sám při hledání podkladů nalezl až příliš mnoho pseudovědeckých webů a konspiračních doupat, která neváhají šířit bludy a lži, tak jako AC24.


wpseo_editor