Dezinformační server Středoevropan vydal článek o incidentu v Berlíně. Skupina mladých členů AfD šla na promítání filmu ‘Tajný archiv ve Varšavském ghettu’. Členy Alternativy pro Německo pozval na promítání, aby se dozvěděli, jaké utrpení museli každodenně zažívat Židé ve Varšavském ghettu. Na promítání nakonec šli čtyři členové mládežnické organizace AfD a před kinem je napadli maskovaní útočníci. Středoevropan si dává záležet, aby vedl jen vyjádření členů AfD a jak několikrát zmiňují, že je za útokem Antifa.

‘Derksen
 netuší, jak je antifašisté poznali. Prý na sobě neměli nic, co by je s AFD spojovalo, jen běžné oblečení. Ani netuší, jak mohli vědět, z jakého směru půjdou. Podle něj mohly být v okolí kina dvě útočné skupiny. Každá na jiné straně.’

‘“Myslíme, že je dobře, když chce ředitel festivalu mluvit o antisemitismu, ale myslíme, že pláče na špatném hrobě. Skutečný antisemitismus v Německu dnes přichází od muslimů, skutečné extremistické násilí ze strany Antifa. Chtěli jsme vidět film a mluvit o něm. Také jsme byli otevřeni debatě o politice, jak se scénáristou, organizátory a dokonce i Antifou, která nás napadla. Bohužel, ačkoliv vždy tvrdí, že chtějí debatovat a porazit nás argumenty, zdá se, že se nakonec vždy uchýlí k násilí,” řekl Derksen.’

Co tedy víme o útočnících?
Deník Zeit.de k události píše, že pět až sedm útočníků napadlo skupinku lidí, kteří šli do kina. Dva napadení byli lehce zraněni a ošetřeni na místě. Útočníci podle napadených pořvávali “Scheiß Nazis”, ale policie toto nepotvrdila. Co je však hlavní, policie nezná totožnost útočníků a momentálně neexistuji žádné důkazy, že útok skutečně provedli členové Antifa.
Neue Züricher Zeitung dále zveřejnil, že chvíli po incidentu na místo dorazil poslanec AfD Petr Bystroň s kameramanem. V krátkém komentáři bez jakýchkoli důkazů řekl, že za útok je zodpovědná Antifa, a následně odmítl jakékoli otázky medií a stejně tak žádost o rozhovor. Deník píše, že jediný napadený, který byl odvezen k ošetření, se po chvilce ke kinu vrátil a dlouhosáhle vyprávěl kameramanovi AfD o útoku.

Středoevropan si vymyslel další falešnou zprávu, když bez jakýchkoli důkazů šíří manipulace o tom, kdo útok spáchal.

Politici AfD z velké části odmítli pozvání režiséra Dietera Kosslického. Do kina nakonec dorazilo jen šest lidí, přestože pozvání byli například všichni poslanci za AfD v Bundestagu.


wpseo_editor