Protesty taxíkářů v Paříži vydávané za násilnosti afrických muslimů. 

Zneužívání starších videí a videí vytržených z kontextu je jednou z nejčastějších metod tvorby hoaxů. Je potřeba dokázat, že země, které uprchlíky přijímají, jsou již dnes v rozkladu, v podstatě ve válečném stavu, města jsou rabována apod. Protože žádná multikulturní válka v evropských zemích neprobíhá, používají se videa staršího data a videa vytržená z kontextu. O tvorbě hoaxů a jejich ověřování najdete více v našem návodu.

Facebooková stránka We Are Here At Home.com začala šířit video z demonstrací v Paříži. Na původním videu, které na Facebooku sdílela francouzská stránka Radio Soleil France, vidíme protesty taxikářů v Paříži, které se odehrávají v posledních dnech. Francouzští taxikáři zde stávkují a vyvolávají nepokoje, blokují dopravu a pálí pneumatiky. Demonstranti po vládě požadují zákaz služby VTC (Voiture avec Chauffeur – vůz s řidičem).

Přestože o situaci ve Francii informovala světová i česká média, video stránky Radio Soleil France se začalo šířit po celém světě, ale bohužel opět v jiném kontextu. Je tak zneužíváno k šíření nenávistné propagandy vůči migrantům, kterých se reálná situace vůbec netýká.

francie_taxi_německá_stránka

Video se lživým kontextem sdílí například také německé stránky proti migrantům a v České republice se šíří upravené video ze zmíněné stránky We are here at home. Ta do videa doplnila popisek „stačí pár umírněných muslimů“ a přidala komentář „HRSTKA PŘÁTEL Z AFRIKY STAČÍ, ABY DRŽELO MĚSTO V ŠACHU. … #NÁSILÍM (To jsou ti umírněnější, zatím nikoho nezabíjí, nejsou zatím v přesile ).“ Takto upravené video u nás už sdílelo přes 1600 lidí, většina bohužel opět bez ověření reálné situace.

 

Zdroj: Hate Free Culture


Iniciativa lidí, kteří usilují o život bez násilí a nenávisti. S nenávistí se snažíme bojovat kreativitou, podloženými argumenty, bez moralizování, dogmat, ideologie, s nadhledem a často s humorem.