Když jsme nedávno varovali před poplašnými zprávami o různých vozidlech s řidiči ohrožujícími děti, musíme také poznamenat, že ne všechny takové zprávy jsou nepravdivé. Sociálními sítěmi a obecně internetem se šíří zpráva, že do karlovarské krajské nemocnice byly krátce po sobě přijaty čtyři děti, kteří se předávkovaly (nebo otrávily) látkou HHC. Děti měly být v bezvědomí a to po konzumaci gumových medvídků s touto látkou. Věc se zakládá na pravdě a potvrdila nám ji karlovarská nemocnice.

“Bohužel tuto zprávu musím potvrdit. Za měsíc leden evidujeme 4 případy předávkování dětí/mladistvých látkou HHC (gumoví medvídci),” napsala nám Markéta Singerová. Věc potvrdila také policie s tím, že šlo o žáky základní školy.

Nejen v Karlových Varech se nachází automaty, kde si lze tyto přípravky s látkou HHC koupit. Látka HHC je skutečně náhražkou THC, kterou obsahuje marihuana, a jeho konzumace může být opravdu nebezpečná. Velké nebezpečí představuje kombinace HHC s alkoholem, léky nebo jinými látkami. Důsledkem takových kombinací je často znásobení jejich účinků, a to zejména těch vedlejších.

Tento problém neřeší jen v Karlových Varech. Primář bohnické psychiatrické nemocnice se také setkal s případy silné intoxikace látkou HHC. Zkušenosti s intoxikací mají i v jiných nemocnicích. Podle Adiktologické ambulance v Olomouci HHC skutečně mj. může způsobit „závratě při vstávání, což zvyšuje riziko omdlení a pádu.“


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.