Tomio Okamura ve svých volebních novinách Na vlastní oči pro Brno vyjádřil své sympatie Brnu. Prý jako správný vlastenec miluje Brno. To vše by bylo hezké. Tomio Okamura však svůj vzkaz, že miluje Brno, ošperkoval fotkou, na které má za zády pražské Hradčany.

Tomio Okamura v pondělí také uspořádal seminář pojmenovaný Svoboda projevu a právo občana na pravdu. Nejenže mluvit o pravdě je v podání SPD Tomia Okamury poněkud komické, ale SPD na něm vypálil doslova rybník Václav Klaus mladší. Poslanec ODS Václav Klaus mladší chystá předlohu, která by až na některé výjimky zaručovala svobodu slova na internetu, zejména na sociálních sítích. Klaus řekl, že provozovatelé sociálních sítí by měli blokovat jen příspěvky nabádající ke genocidě a podobně. „Spousta lidí je blokována za naprosto nevinné názory nebo prostě názory vyplývající z jejich smýšlení,“ soudí. Prý chystá i zákon.

Tomio Okamurovi tedy nezbylo nic jiného než prohlásit, že „cenzura nepatří do demokracie“. To okomentoval neznámý člověk na internetu. „Napsal bych mu, že naprosto souhlasím. Ale bohužel u něj mám ban.“ Tomio Okamura totiž na svém profilu blokuje podle odhadů už stovky tisíc účtů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dominik Feri (@choco_afro),

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com