Předsedovi Tomio Okamurovi „vzrostl“ v hnutí SPD počet členů z 12 tisíc na necelých 7.  Alespoň to tvrdí ve svých příspěvcích na Facebooku. 4. května 2018 se totiž pochlubil statusem ve kterém píše: „Dovolte mi oznámit radostnou zprávu, že jsme tento měsíc překonali další hranici a je nás v SPD v tomto okamžiku již přes 12 tisíc, konkrétně 12 331 lidí, což znamená, že jsme jednou z největších politických stran a hnutí v ČR.“ To však už neplatí. „Počty členů SPD neustále rostou, máme necelých sedm tisíc členů a registrujeme přes pět tisíc přihlášek do hnutí. Spekulace o našem konci jsou opravdu scestné,“ napsal 20. března letošního roku.

Pokud tedy do restaurace odejde s tisícovkou a domů se vrátíte jen s dvoustovkou, vysvětlete doma, že v podstatě vaše hotovost v peněžence vzrostla. Nebo, že by si prostě jen Okamura cucal ty čísla z prstu? To se mi vůbec nechce věřit.

To chomutovská zastupitelka, a kandidátka do Evropského parlamentu, Elvira Hahnová má jiný problém. To, že členi SPD sdílí hoaxy, to by snad už nikoho nepřekvapilo. Tentokrát se jedná o pět let starý hoax o hallal kuřatech. Pokud si však myslíte, že zastupitelce vadí způsob porážky kuřat, tak ne.

 „Jelikož si pořád jen na něco hrajete, tak mě ani nepřekvapuje, že je vám jedno, že jíte jídlo s modlitbou. To totiž znamená, že porážka halal je rituál a do masa je vkládána informace. Samozřejmě se jen na oko tváříte, že v něco věříte, protože jinak by vám to jedno nebylo. Vyřknutá modlitba při vraždě člověka, nebo zvířete, spojená s krví a s přáním vám nic neříká,“ nechala se slyšet, teda číst,  Elvira Hahnová.

Je ovšem pravdou, že od paní Elviry se dozvíte spousty užitečných informací. Například, že „pokud bychom opustili Evropskou unii, jsem přesvědčena, že bychom i nadále zůstali Evropany.“ A já měl dosud za to, že by se tím ČR odstěhovala do Afriky. A paní Elvira umí věštit i z koule. „ČR by měla, stejně tak jako jiné země, které jsou součástí Evropy, mají všechny výhody EU, ale nejsou členy Evropské unie,“ napsala. Ona totiž síla naší ekonomiky je podobná Velké Británii či Norsku. Teda skoro.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com