Asi legendární je tažení Radka Kotena z SPD proti mikrovlnám troubám. Zdrcující je však fakt, že ani po 6 letech nepřišli v SPD na správnou funkci těchto přístrojů do kuchyně a chystají se je používat špatně. Například prezidentský kandidát za SPD Jaroslav Bašta se rozhodl využít rychlovarnou konvici na protest proti vysokým cenám energií.

Prý to fungovalo v Argentině. Tam sice v roce 2018 šlo o vypínání spotřebičů a ne jejich opakované zapínání a vlastně celý protest se minul účinkem, ale co si nezalhat. Navíc dávat Argentinu s inflací více než 100 % jako příklad čehokoliv je také zvláštní. Kromě toho však chceme ujistit pana Baštu, že vypínáním a zapínáním konvice by si spíše odpálil jističe ve svém bytě, než by došlo k blackoutu. A v neposlední řadě se poslanec SPD může dopustit naváděním k paralyzaci infrastruktury státu trestného činu obecného ohrožení nebo jak nás upozornil Václav Feigl i teroristického útoku.

A přitom věc je tak jednoduchá. Před volbami skoroprezident Bašta říkal, jak odvolá vládu. Není nic jednoduššího, než aby odvolal nejprve Petra Pavla, pak vládu a pak i vysoké ceny elektřiny.

BAŠTA VYPÍNÁ KONVIČKU, Václav Feigl

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.