V souvislosti s protesty organizovanými spolkem Milion chvilek pro demokracii se Miloš Zemana v neděli 9. června 2019 v rozhovoru pro Frekvenci 1 vyjádřil takto:  „Nebudu jednat se zběhlým studentem, který by měl dokončit svá studia a najít si zaměstnání. Organizace protivládních demonstrací není perspektivní profesí.“

Starost o Mikuláše Mináře je jistě dojemná, ale kariéra mu dozajista nemusí zůstat uzavřena. I bez dokončené vysoké školy se přece může stát novinářem nějaké prolhané komunistické tiskoviny a posléze třeba i prezidentským mluvčím, stejně jako jiný zběhlý student. Pak bude moci na oficiálním facebookovém účtu trousit pomluvy, urážky, sprostoty, případně perly tohoto typu:

K tomuto „principiálnímu vyjádření“ můžeme pouze dodat, že není nijak nové, protože o stěžování do Vídně, Moskvy či Bruselu psal vehementní Babišův zastánce Václav Vlk starší na Neviditelném psu (ablégru Lidových novin) už v článku „Bude mít Babiš 50?“ z 15. prosince 2018. Jde tedy o recyklovaný pamflet. Podobně psal třeba i Zemanem oceněný Vlastimil Vondruška v článku „Proč na sebe žalujeme v cizině“, který jistě jen zcela náhodně vyšel v jiném listu, který má Andrej Babiš „uložený ve svěřeneckém fondu“,tentokrát v MF DNES rovněž 15. prosince.


Profilový obrázek

author