Současný mladoboleslavský primátor Raduan Nwelati za ODS v touze po mnohoobročnictví usiluje o zvolení v letošních komunálních i senátních volbách. V této souvislosti na sebe 21. srpna upozornil příspěvkem na svém facebookovém profilu, kdy se pochlubil návrhem na nový billboard proklamující dnes velmi módní nulovou toleranci k cizincům. Navázal tak na prezidentskou kampaň s heslem „Tato země je naše!“ a stal se zaměnitelným s Tomiem Okamurou, Tomášem Vandasem, sdružením Mostečané Mostu či Janou Feberovou z ČSSD Havířov.

Původní verze billboardu:

Reakce sledujících na Facebooku byly ve velké míře negativní. Nwelati proto návrh pohotově změnil. Nová verze už visí po městě:

Vypadá to o něco lépe, ale pan primátor ovšem svým heslem implicitně říká, že pokud naše zákony porušuje našinec (může například podvádět při přidělování veřejných zakázek), nic moc se neděje. Je dobře vědět, na čem jsme.

Když už ale pan Nwelati je takovým vlastencem, bylo by skvělé, kdyby lépe ovládal češtinu – a pokud ji neovládá, měl by dát texty opravovat. Slovo tolerance totiž vyžaduje předložkovou vazbu, tedy „tolerance k cizincům“. Nemluvě už o typografických chybách, konkrétně mezerách před vykřičníky a otazníkem, nebo o arogantně působícím tykání.


Profilový obrázek

author