Radek Koten, konspirátor a poslanec SPD, který je na Facebooku členem různých prokremelských skupin, se v rozhovoru pro dezinformační plátek Parlamentní listy 23. listopadu 2017 vyjádřil k obviněním, že pracuje pro Rusko, takto:

„V Rusku jsem nikdy nebyl, nemám tam žádné vazby. Ani tam neplánuji jet. Nejdál na východ jsem byl na Slovensku. Takže mě poměrně rozesmívají nálepky jako ruský špion, či dezinformátor,“ říká v rozhovoru pro Parlamentní listy poslanec SPD Radek Koten, který je adeptem na post předsedy bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny.

Odpověď pana Kotena je očividným výsměchem. Jeho pseudoargument, že na to, aby se člověk stal agentem, musí příslušnou zemi navštívit, lze vyvrátit velmi snadno. Stačí si připomenout i jiné milovníky komunismu a Sovětského svazu, kteří SSSR před „verbovkou“ také nikdy nenavštívili, za to ale byli velmi platnými agenty KGB jako třeba Britové Guy Burgess, Kim Philby nebo Donald Maclean. Jiní Rusko navštíví, až když v dané zemi mají problém se zákonem.

V této souvislosti bych si dovolil adaptovat jeden starý vtip: „Jak poznáte, že člen SPD lže?  Otvírá ústa.“

Napsal: Miloš Kadlec

Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com