V souvislosti se zvolení generálmajora Hynka Blaška europoslancem se ukázalo, jak rychle někdo dokáže obrátit. Psalo se totiž 10. září 2017 a Hynek Blaško na svém Facebooku publikuje tento status:
„Vážení přátelé zhlédl jsem video z akce Okamury “Hovory na pravici”, kde na otázku proč SPD nešla do voleb s SPO, odpověděl, že v případě koalice by to muselo být za 10% a to by byl risk (stejný jako KDU-STAN), nebo SPD s podporou SPO, což by bylo pro voliče matoucí. Při jednání prý na něj byl zvedán hlas a ze strany SPO byly vznášeny nesmyslné požadavky atd. Dále uvedl, SPO nikdo nezná a její preference jsou 0%. Prý kdyby krajské konference daly na kandidátky i členy SPO tak by s tím souhlasil, protože oni jsou demokratická strana. Ten pán LŽE jako když tiskne, my všichni totiž víme, že SPD je stranou jednoho muže kde se bez něj nic nehne. Perličkou z komunálních voleb na Vysočině bylo, že tento pán se vezl s SPO, přičemž na kampaň nedal ani korunu. Fuj. Navíc jeho některé volební priority jsou za hranou reality a rád bych viděl kde na to chce vzít peníze. Sliby, zase jenom sliby, ale nikde neuvádí, že být poslancem či senátorem je služba občanům, kteří si ji setsakramentsky dobře platí.“

Tento příspěvek následně převzal web Parlamentní listy.

Píše se 20. června 2018. Tedy jen 7 měsíců a 10 dní po tomto příspěvku. Generál Blaško oznamuje, že kandiduje za SPD do senátu. Co se za tuto krátkou dobu stalo tak významného, že pan generál Hynek Blaško otočil názor na SPD o 180 stupňů, se asi bohužel už nedozvíme.

To předsednictvo SPD řeší jiný problém. Na nepravdivá tvrzení o volebních průzkumech upozornila stránka Diagnóza Tomia Okamury. Nejprve nepravdivé tvrzení napsal místopředseda Radim Fiala a rychle musel svůj příspěvek přepsat, pak podobnou lež napsal i Tomio Okamura. „Úmyslně zaměnil ( proč úmyslně viz. níže) výsledek průzkumu stranických preferencí, který NENÍ odhadem výsledku voleb, protože započítává i nerozhodné a nevoliče, s volebním modelem, kde měla SPD dle CVVM 7,3%, nikoliv 4%,“ upozorňuje stránka.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com